Vrty pro tepelná čerpadla

Vyřešíme vytápění Vašeho domu na klíč. Specializujeme se na realizaci vrtů pro tepelná čerpadla systémů země-voda a voda-voda. Tepelné čerpadlo využívá k vytápění přírodních, obnovitelných zdrojů. Jedná se tedy o ekologické řešení vytápění Vašeho domu a řadí se mezi nejlevnější prostředky určené k vytápění domu.

Tepelné čerpadlo s vtry odebírá teplo pod povrchem Vašeho pozemku se stabilním výkonem. Vrty pro tepelné čerpadlo jsou nenáročné na prostor. Při využití systému země-voda je spotřeba elektřiny nižší přibližně o 30% oproti čerpání tepla ze vzduchu.

Nabízíme komplexní služby od zpracování potřebné dokumentace, výběru vhodného tepelného čerpadla až po dodávku, montáž a nasledný servis. V rámci realizace vrtu pro tepelná čerpadla pro Vás zpracujeme projekt hydrogeologického průzkumu a zařídíme stavební povolení. Pro vrty využíváme vrtnou soupravu s technologií rotačně příklepového vrtání.

Vrty provádíme do hloubky 130 m o průměru 128 mm. Do vrtů je zapouštěna zemní sonda německé kvality splňující nejvyšší požadavky na kvalitu. Pro zajištění kvalitního těsnění a udržení předávaného tepla vyplňujeme vrt jílovocementovou směsí ode dna směrem nahoru.

U vrtů pro tepelná čerpadla systémů voda-voda využíváme technologie rotačního, příklepového nebo drapákového vrtáni o průměrech 254 až 1020 mm podle hloubky vrtu a soudržnosti vrtaného materiálu. Na závěr pro Vás zpracujeme zprávu o provedených pracích a tlakových zkouškách zemní sondy.